Joga nie jest jedną z technik fitnessu ani terapią czy też rehabilitacją, nie zaliczamy jej również do technik kontroli stres. Joga dotyczy każdego poziomu życia ludzkiego – fizycznego, duchowego oraz psychicznego. Jest nauką, sztuką i filozofią, to praktyczny środek do nadania życiu pełni i sensu. Każdy system filozoficzny w pewnym stopniu zakłada doskonalenie. Ideą przewodnią jogi jest dążenie do doskonałości, traktując człowieka jako nierozerwalną całość psychofizyczną.
Słowo joga oznacza połączenie i jarzmo – czyli coś, co sprzęga jedną rzecz z drugą. Joga stanowi zestaw zasad praktyk oraz wierzeń, których celem jest połączenie ciała umysłu i ducha w jedność. Praktyka jogi przywraca pierwotne poczucie proporcji własnego ciała, próbując wydobyć maksymalny rezonans i harmonię. Poprzez praktykowanie jogi oczyszczamy i ożywiamy każdą komórkę naszego ciała, aby odblokować i uruchomić nasze możliwości. Słowo joga powstało z rdzennego słowa sanskryckiego: „jug”, co oznacza „łączyć” lub „jednoczyć”. Na zachodzie najbardziej rozpowszechniona jest Hatha-joga. Zgodnie z zasadami jogi, jeżeli człowiek nie będzie miał dobrej kondycji fizycznej oraz psychicznej to wszystkie próby samoopanowania i rozwijania swoich zdolności oraz wytrwanie w określonych zamiarach skazane będą na niepowodzenie. Zdrowie jest fundamentem, na którym należy się opierać, aby osiągnąć założony cel.
Naukę jogi dzielimy na kilka gałęzi. Najbardziej znane i jednocześnie główne to: Hatha-joga, Radża-joga, Karma-joga i Dżnani-joga. Rażdza-joga, czyli Joga Królewska to droga rozwoju potęgi woli. Jnana-joga (Dżnani-joga) jest drogą mądrości, wiedzy oraz nauki. Natomiast Karma-joga jest drogą bezinteresownego czynu.
Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się na macie jogi! Jeśli masz pytania, chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zajęciach lub umówić się na lekcję próbną, skontaktuj się z nami.