Odkryj piękno jogi w każdym oddechu.
Joga Kundalini
Joga Kundalini to system rozwoju ciała umysłu oraz ducha. Joga Kundalini jest jedną z najbardziej mistycznych i energetycznych odmiana jogi. Praktyka Kundalini Jogi utrzymuje ciało w zdrowiu fizycznym – zwiększa pojemność płuc, pobudza krążenie, poprawia funkcjonowanie systemu nerwowego i hormonalnego, prowadzi do odzyskania równowagi fizycznej, psychicznej i emocjonalnej, uwolnienia od stresu oraz pozwala wejść na wyższy poziom świadomości. Joga Kundalini praktykowana jest często przy akompaniamencie nastrojowej i wysoko wibracyjnej muzyki oraz mantr. Poprzez medytację możemy wyciszyć umysł i rozwinąć intuicję dla rozpoznawania tego co jest dla nas ważne. Joga i medytacja pomagają w odnajdywaniu wewnętrznej tożsamości. Joga Kundalini przygotowuje ciało, umysł i duszę do wciąż zmieniających się reguł życia.
Kundalini to energia naszej świadomości, energia duszy oraz potencjał kreatywności.
Joga Kundalini prowadzi nas do pełnego zrozumienia siebie i wytworzenia głębokiej relacji samym ze sobą. W odróżnieniu od innych praktyk jogi, praktykując Kundalini jogę cel ten osiągami znacznie szybciej. Z tego też powodu joga Kundalini nazywana jest również wyższą technologią – nauką świadomości ciała, oddechu, emocji oraz uczuć. Każda praktyka jogi Kundalini połączona jest z medytacją. Medytacja równoważy trzy aspekty umysłu: negatywny, pozytywny i neutralny – harmonizując je, budzimy również świadomość naszej duszy.
Struktura lekcji Jogi Kundalini:
1. Mantra początkowa Adi Mantra: „ONG NAMO GURU DEW NAMO”, która łączy nas z wewnętrzną mądrością, jest naszym przewodnikiem oraz Mangala Charan Mantra: „AD GURE NAME, DŻUGAAD GURE NAME, SAT GURE NAME, SIRI GURU DEW NAME”, która zwiększa przewodnictwo i ochronę oraz otacza pole elektromagnetyczne. Obie mantry śpiewamy trzykrotnie.
2. Rozgrzewka i/lub Pranajamy (ćwiczenia oddechowe)
3. Krija – zestaw asan.
4. Relaks w dźwiękach: misy tybetańskich, dzwonków shanti, gongu lub Joga Nidra.
5. Medytacja.
6. Mantra końcowa, dopełniająca praktykę
„SAT NAM” – z „długim” Sat.